Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras sollicitudin, tellus vitae condimentum egestas, libero dolor auctor tellus, eu consectetur neque.

Press enter to begin your search

Leczenie próchnicy

W naszej klinice do leczenia próchnicy stosujemy najlepszej jakości sprzęt i materiały. Leczenie polega na usunięciu przez lekarza dentystę chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Posiadamy również znieczulenie komputerowe.

Podczas leczenia próchnicy wykorzystujemy dwie metody odbudowy ubytków:

Metoda bezpośrednia

Polega na wypełnieniu ubytku materiałem kompozytowym bezpośrednio w zębie. Stosowane jest w przypadku mniejszych i niezbyt rozległych zmian próchnicowych. Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

Leczenie próchnicy

Metoda pośrednia

Polega na zastosowaniu gotowego wypełnienia/ nakładu/wkładu zwanego Inlay/ Onlay/Overlay, który przygotowany jest w laboratorium. Jest to najlepsze rozwiązanie odbudowujące brakujące tkanki zęba. Tego typu wypełnienia mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje, szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego. Jest to metoda najbardziej trwała, wytrzymała i estetyczna.

wypełnienie zęba po próchnicy

Cennik

Leczenie próchnicy w zębie stałym 150 – 300 zł
Opatrunek w zębie stałym 50 zł
Licówka kompozytowa 300 zł
Wypełnienie glassjonomerowe (czasowe) 100 zł
Odbudowa zrębu korony zęba do leczenia kanałowego 150 zł
Kategoria

Stomatologia